Get Adobe Flash player
Začínajú majstrovské futbalové zápasy: "A" mužstvo nedeľa 9.8. o 17.00 Petrova Ves - Hradište.

Kultúra v obci

Užívateľské hodnotenie: / 6
SlabéDobré 

Ľudia sa stretávali a vymýšľali rôzne aktivity už od nepamäti.                                                                                           V našej obci už v minulom storočí bol veľmi aktívny divadelný krúžok. Prvý raz sa spomína v roku 1909. S malými prestávkami ochotníci hrali do roku 1974. Na divadelnú tradíciu nadviazalo až zoskupenie "DIVADIELKA POD", ktoré vzniklo v roku 2000 a od tej doby pripravilo niekoľko zaujímavých predstavení podľa vlastných scenárov. V súčasnosti pozastavilo svoju činnosť z personálnych dôvodov.

Najvýznamnejšou akciou, ktorá sa v obci každoročne koná, je "ZÁHORÁCKA VETERÁN RALLYE". Táto tradícia bola založená v roku 1993 a odvtedy sa každý rok na jarné "sauátové hody" naplní priestranstvo pred kultúrnym domom historickými automobilmi. Súčasťou ZVR je i Svätodušný jarmok a mnohé kultúrne podujatia.

Klub kultúrnych tradícií vznikol okolo Vianoc 2008. Skupinka nadšencov sa rozhodla oživiť tradície spojené so životom ľudí v obci. Hlavným cieľom však bolo spestriť život v našej obci poriadaním podujatí, ktoré by občanov zabavili a prinútili ich zabudnúť na všedné starosti. Náplňou ich aktivít je fašiangové veselie a "pochovávanie basy", stavanie máje, hodové krojové zábavy, silvestrovské veselice.

 

 

 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre